Tu sú odstrašujúce príklady toho, čoho všetkého sú schopný domáci majstri a takzvaný odborníci.

Tento rozvádzač sa nachádza v rodinnom dome po celkovej rekonštrukcii el. rozvodov a bol zostrojený takzvaným ,,majstrom,, elektrikárom. Podľa slov majiteľky domu, je tento človek dlhoročným elektrikárom a robil už rekonštrukcie a opravy u viacerých známych a nikto nemal žiadne problémy.

Dotyčný pán nemá zjavne žiadne predsudky voči sebe, a ani svojej robote, nakoľko sa zahráva so životmi nič netušiacich ľudí.
Podarilo sa mi zvečniť iba rozvádzač na chodbe bytu, lebo sa mi vybila batéria. Je to veľká škoda lebo ste ukrátený o ďalšie unikátne pohľady, ktoré sa mi naskytli.
Spomeniem aspoň niečo, aby ste si doplnili obraz tejto inštalácie.
Nulovací mostík v rozvádzači použitý ako fázová rozvodná lišta.
Káble CYKY-J a samostatné vodiče CY ťahané krížom-krážom po strope bytu, bez chráničky a prichytené viazacím drôtom o zatlčené klince v strope. Pre zásuvkové obvody použitý kábel s prierezom 1,5 mm.
Toto všetko a ešte zopár drobností, ktoré v porovnaní s týmto už nestoja ani za reč, bolo následne prekryté novým sadrokartónovým stropom.

Na ďalších záberoch je zhorená rozvodná krabica ktorou domáci majster prerušil el. prípojku do RD a následný požiar, ktorý našťastie neskončil tragicky.

Dúfam, že priložená galéria obrázkov bude dostatočne veľkou výstrahou pre všetkých návštevníkov tejto stránky.
 

Kontakt

Elektro HJL

Mobil: +421905561548
Email: info@elektrohjl.sk

Elektroinštalácie Alarmy Elektro Revízie Elektrikári PC Bleskozvody Lampy NIKO ABB AYKY Ističe a prúdové chrániče CYY Legrand TV Rozvody Vypínače Zásuvky   LSN Svetlá Meranie Prípojky RD Schneider Electric Kábel  FTP UTP CYKY SYKFY CY VCCKY  CYSY Megger  Fluke  UNIMER Charvin Arnoux