Zopár ukážok realizácií dátových rozvádzačov v rodinnom dome a menšej firme. Všetci dobre poznáme spleť routerov a dátových káblov v bytoch a firmách. Dá sa tomu zabrániť jednoduchým a vkusným riešením - inštaláciou dátového rozvádzača.

V súčasnosti majú dátové komunikačné ethernetové rozvody svoje nezastupitelné miesto nielen vo firmách, ale aj v domácnostiach. Srdcom týchto sietí môže byť práve dátový rozvádzač, ako centrálne miesto pre aktívne prvky siete. Prehľadne na svojom mieste eliminuje možnosť vzniku porúch, práve z dôvodu kontaktových závad spôsobených pohybom kabeláže. Je veľmi vhodné, ak uvažujete, že Vaša domácnosť bude zahrňovať väčší počet zariadení (či už počítačov, zariadení domáceho centra zábavy alebo domácej kancelárie), ktoré budú pripojené do domácej siete a následne do internetu nad riešením dátovej kabeláže už pri projektovaní domácnosti. Komunikačné dátové rozvody sa tak stanú prirodzenou súčasťou projektu.

Dátové rozvádzače majú však miesto aj v existujúcich bytoch či domoch. Samotné predĺženie, distribúcia dátového signálu do koncových zariadení sa dá realizovať použitím rozvodov elektrickej siete v domácnosti použitím adaptérov Powerline. Odpadá potom nutnosť zložitého budovania káblových rozvodov po jednotlivých miestnostiach. 

Kontakt

Elektro HJL

Mobil: +421905561548
Email: info@elektrohjl.sk

Elektroinštalácie Alarmy Elektro Revízie Elektrikári PC Bleskozvody Lampy NIKO ABB AYKY Ističe a prúdové chrániče CYY Legrand TV Rozvody Vypínače Zásuvky   LSN Svetlá Meranie Prípojky RD Schneider Electric Kábel  FTP UTP CYKY SYKFY CY VCCKY  CYSY Megger  Fluke  UNIMER Charvin Arnoux